Merhaba!

Sitemize Hoşgeldiniz :)

Kuru Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır
  • admin
  • 216 Görüntülenme
  • 10 Mart 2017
  • 0
  • 2

Kuru Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılmalı

Kuru cilt yapısına sahip olanlar için bakım nasıl yapılır?

 

Cilt yapınız sizi değişik şekillerde etkileyebileceği gibi cildiniz üstünde dolaylı olarak çoğu olaya da sebep olabilmektedir. Yağlı ciltler siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olabilmektedir. Bu durum elverişli bir bölge oluşturmasının yanı sıra kuru ciltler de hızlı bir yaşlanma ve kırışıklıklara sebep olması yönüyle olumsuz özelliklere sahiptir. Bu yüzden sağlıklı bir yüze sahip olmak amacıyla cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Uygulayacağınız birtakım püf noktalar ile cildinizi güzel bir hale getirebilirsiniz. Peki kuru cilt için bakım nasıl yapılır?

 

Kuru ciltliler için bazı bakım tavsiyeleri nelerdir?

 

Kuru cilde sahip olanların dikkat etmesi gereken en mühim nokta nemlendirici kullanımıdır. Genellikle cildinizdeki pullanmaları önlemek için uygun olacaktır. Makyaj yapmadan önce kesinlikle yüzünüzü nemlendirmeniz gerekmektedir.

Yüzünüzü kurutucu ürünleri kullanmaktan sakınmalısınız. Genellikle peeling ürünlerini sık sık yüzünüze uygulamanız yüzünüzün yıpranmasına neden olacaktır. Bunun haricinde kuru ciltlilerin de haftada 2-3 kez peeling yapması tavsiye edilmektedir.

Salatalık, yumurta, kahve, avokado, muz gibi ürünler ile birlikte oluşturulan kuru ciltliler için kullanılan maskeler ile yüzünüzü canlandırabilir ve parlak bir manzara kazandırabilirsiniz.

Kuru ciltlilerin dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

 

Eğer kuru cilt yapısına sahipseniz günlük cilt bakımınızda ilgi göstermeniz gereken birtakım önemli noktalar bulunmaktadır. Yüzünüzü çok sıcak su ile yıkamak cildinizdeki nem oranını azaltacağından cildinizi yıpratacaktır. Ayrıca nemlendirici sürerken cildinizin ıslaklığını temizlemeden sürdüğünüz zaman nem cildinizde emilecek ve daha nemli bir cilde sahip olabileceksiniz.

Banyo yaptıktan sonra yüzünüze havlu kullanmamak da dikkat edilecek noktalar arasında yer almaktadır. Aynı vakitte kullandığınız cilt bakım ürünlerinin kaliteli malzemeler olmasına ilgi göstermelisiniz.

  • 10 Mart 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 2
admin

Yazar: admin

Araştırma yapmayı ve öğrendiklerini paylaşmayı seven bir insan :)
Tüm Yazılarına Git

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?