Merhaba!

Sitemize Hoşgeldiniz :)

  • admin
  • 583 Görüntülenme
  • 15 Mart 2017
  • 0
  • 21

Doğru Fondöten Uygulama Yöntemleri

Doğru fondoten uygulaması nasıl yapılır? Fondoten uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? gibi sorulara cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizler için fondoten uygulama yöntemlerini paylaşıyoruz.

 

Makyajda en mühim olan makyaj malzemeleri ve kozmetik malzemeleri için kullanacağımız sünger ve fırçaların temiz olmasıdır. Temiz olmayan sünger ve fırçalar ciltte sivilce gibi pek çok sorunu meydana getirmektedir.

 

Bir örnek vermek gerekirse fırçanızı önce allık sürmek amacıyla kullanıp ardından temizlemeyi unutup kullanmaya devam ettiniz. Bu fırçayı tekrar kullanırsak fırça yüzümüzde dalgalı ve lekeli bir manzara oluşturur.

 

Fondöten uygularken yüzde bulunan kılların çıkış yönüne doğru uygulanmalıdır. Çıkan kılların tersine doğru yapılan fondöten uygulaması sonucu çok ince kıllar bile kalkarak yüzünüzde dalgalı bir manzara oluşturur. En doğrusu alında ve yanaklarda aşağı doğru, iki kaş arasında yukarı yönde, çenede de iki yana doğru  yapmaktır.  Yuvarlak hareketlerle uygulamaktan kaçının.

 

Eğer BB krem yada silikonlu bir fondöten kullanmaktaysanız cildinize oturması için vakit geçmesi gerekecektir. Silikon cilt tipine göre şekil alan bir maddedir. Bu tür kozmetikleri kullanırken en iyi neticeyi alabilmek amacıyla erken program yapmalı ve makyaj yaparken 10 dakika kadar beklenmelidir.

 

Cilde pudra uygularken sünger yerine iri ve yuvarlak bir fırça kullanmak çok daha natural bir manzara oluşturur. Pudra da tıpkı fondöten gibi yüz kıllarına göre uygulanmalıdır.

 

Göz altları ve göz kapakları için aynı renkteki bir kapatıcı kullanılın. Fondöten ve pudrayı bu alanlara uygulamak en iyisidir, zira erken kırışıklara neden olabilir.

 

Fondöten ve pudra gün boyu ciltte durmaktadır bu nedenle kaliteli olmalarına dikkat etmek gerekir. Kalitesinden emin olmadığınız mamüllerden kaçınarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kalitesiz dolgu malzemeleri ciltteki gözeneklerin zaman içinde daha da genişlemesine ve siyah nokta oluşumu meydana gelmesine yol açar.

 

Eğer hassas bir cildiniz varsa mineral pudra ve fondötenler sizin için daha uygundur. Sadece özel zamanlarda fondöten tüketiyorsanız mineral mamüller daha ekonomik olacaktır zira bunların son kullanma tarihleri daha uzundur.

 

Eğer fondöten ve pudra çok geldiyse kağıt havlu ya da peçete gibi bir şeyle çoğunu almaya çalışmayın. Bu sert maddeler cildinizi rahatsız edecektir. Onun yerine pamuk ya da yumuşak bir bez havluyu yüzünüzde gezdirmeden, yalnızca dokundurarak fazlalık olan pudradan kurtulabilirsiniz.

  • 15 Mart 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 21
admin

Yazar: admin

Araştırma yapmayı ve öğrendiklerini paylaşmayı seven bir insan :)
Tüm Yazılarına Git

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?